itslearningpoland

Bądź na bieżąco

Otrzymuj najnowsze porady, wskazówki i historie użytkowników w biuletynie itslearning

Dlaczego warto stosować itslearning na poziomie edukacji podstawowej?

„Uważam, że itslearning to najbardziej przydatne narzędzie do planowania i realizowania procesu nauczania, umożliwiające dostęp do platformy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Itslearning daje poczucie wolności i ułatwia lepsze zarządzanie swoim czasem przez nauczyciela.”

Sue Parker, Manor Primary School, UK

Indywidualne wsparcie dla ucznia

Dzieci mają różne style uczenia się i potrzeby. Doświadczenie, zainteresowania i możliwości to czynniki składające się na ich podejście do nauki.

itslearning wspiera indywidualne potrzeby uczniów, pozwalając nauczycielom na:
 • wykorzystanie różnorakich metod komunikacji: tekst, obrazy, audio, wideo
 • bezpośrednie komunikowanie się z poszczególnymi uczniami.
 • przydzielanie materiałów wyrównawczych uczniom, którzy ich potrzebują, a także przydzielanie materiałów dodatkowych uczniom gotowym na poszerzenie swej wiedzy
 • ustalanie i śledzenie indywidualnych celów nauczania dzięki Indywidualnym Planom Nauki

Zaangażowanie rodziców

Mimo powszechnej wiedzy, że zaangażowanie rodziców stanowi klucz do sukcesu edukacyjnego dziecka, ponad 50% rodziców kontaktuje się ze szkołą swego dziecka jedynie raz na semestr lub nawet rzadziej.

Wyniki badań agencji BECTA w Wielkiej Brytanii z roku 2010 wskazują, że 69% rodziców korzysta z Internetu jako narzędzia pozwalającego im lepiej zrozumieć, czego ich dziecko uczy się w szkole. Jeżeli szkoły potrafiłyby nawiązać kontakt z tymi rodzicami poprzez bezpieczne zasoby on-line, poziom zaangażowania mógłby być nawet wyższy. Odpowiedzią jest panel rodzica.

Nasz Panel Rodzica pozwala rodzicom ne logowanie się do itslearning, aby śledzić postępy dziecka

 • bezpieczne i proste logowanie
 • więcej niż liczby: panel pokazuje rodzicom, czego musi nauczyć się ich dziecko i dlaczego
 • informacje dostępne dla rodziców natychmiast po wprowadzeniu przez nauczycieli aktualizacji w itslearning
 • oszczędność czasu nauczyciela poprzez umożliwienie rodzicom dostępu do automatycznych raportów

Dostosowanie widoku do wieku ucznia

Nie zawsze jeden rozmiar pasuje wszystkim. itslearning łączy w sobie prostotę stosowania oraz zaawansowane funkcjonalności dla użytkowników w każdym wieku i na każdym poziomie.

 • Interfejs Młodego Ucznia umożliwia najmłodszym dzieciom pisanie, rysowanie, obliczanie i rozwiązywanie zadań we własny sposób, z użyciem nawigacji opartej o ikonki, kolorowy układ graficzny i uproszczone narzędzia.
 • Interfejs dla Średniozaawansowanych jest przeznaczony dla uczniów chcących zapoznać się z bardziej zaawansowanym interfejsem, niż Interfejs Młodego Ucznia. Interfejs posiada wszystkie funkcjonalności standardowej platformy itslearning - ma również bardziej przejrzysty układ graficzny.
 • Standardowy interfejs itslearning został wyposażony w opcję aktywacji i dezaktywacji zakładek, przycisków i funkcji dla poszczególnych uczniów lub ich grup, co umożliwia dostosowanie interfejsu do ich potrzeb i możliwości.